ZAKÁZKOVÁ VÝROBA

OKEN, DVEŘÍ A SCHODŮ

Kontakty

Truhlářství
Miloš Doubek
V.B.Třebízského 164
273 74 Klobuky v Čechách

Telefon: +420 606 462 607
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Okna

Okna vyroba

08

Mezi hlavní obory naší činnosti patří zejména výroba dřevěných oken, a to jak špaletových oken tak i eurooken, která dokáží splnit současné požadavky na tepelnou izolaci.

Zeptejte se

Mezi hlavní obory naší činnosti patří zejména výroba dřevěných oken, a to jak špaletových oken tak i eurooken, která dokáží splnit současné požadavky na tepelnou izolaci. Dřevěná okna vynikají přírodním vzhledem a přirozenou krásou. Jsou obnovitelným a prověřeným materiálem, ze kterého se okna vyráběla již před stovkami let. Rádi Vám ochotně ve výběru poradíme a zdarma naceníme Vaši poptávku.

Špaletová oknaŠPALETOVÁ OKNA a kastlová okna - zdobí historické budovy již více než sto let. Jejich krása způsobila, že se špaletová okna stala neodmyslitelnou součástí renesančních budov. Špaletové okno je téměř výhradně dřevěné okno, které je tvořeno vnějšími a vnitřními křídly, mezi nimiž je dřevěná část, která se nazývá špaleta. Protože špaletová okna používala jednoduchá skla, v prostoru mezi okny cirkuloval studený vzduch a tak je začala vytlačovat okna s dvojitým zasklením a později eurookna a plastová okna s dvojskly či trojskly. Špaletová okna vyrábíme na zakázku v několika standardních provedeních, dle Vašich požadavků, případně u objektů památkové péče jako věrnou repliku původních historických špaletových oken

 

 

EurooknaEUROOKNA - vynikají svou kvalitou, energetickou úsporou, ale také luxusním vzhledem a dlouholetou zárukou. Hodí se nejen do pasivních a nízkoenergetických domů, ale i do rekonstruovaných rodinných domů a bytů. Tepelná i protihluková ochrana Vám ušetří spoustu peněz i starostí. Výhodou je jejich variabilita, kde se nekladou meze typu, velikosti ani tvaru okna.
Eurookna rozdělujeme podle šířky profilu, ze kterého jsou vyrobena. Nejčastěji používaná dřevina je smrk a borovice. Možné je použít i na výrobu eurooken jiné dřeviny jako jsou dub a meranti. Na českém trhu se eurookna vyrábí ze stabilních vícevrstvých lepených hranolů v profilech 68, 78 a 92.

 

 

Proč dřevěná a ne plastová okna:


• dřevěná okna mají výborné tepelně izolační vlastnosti snižující náklady na vytápění
• eurookna zajišťují výborné zvukově izolační vlastnosti i v hlukem zatíženém prostředí
• dřevěná okna netvoří tepelné mosty
• dlouhá životnost oken při správné údržbě
• okna jsou dobře odolná při požáru, okna zasklená protipožárním sklem odolávají až 90 minut a nevytváří nebezpečné zplodiny
• dřevěná okna jsou odolná povětrnostním vlivům
• okna mají vysokou tvarovou stálost
• eurookna se dobře udržují a opravují
• dřevěná okna a eurookna nevyjdou nikdy z módy a krásným designem patří i do nejnáročnějších interiérů

Typy eurooken, které vyrábíme:


EUROOKNO IV68 hodnota okna: Uw:1,3 W/(m2.K) hodnota skla: Ug:1,1, W/(m2.K) stavební hloubka: 68 mm počet těsnění: 2 Dřevěná eurookna IV68 doporučujeme do objektů se standardním požadavkem na zateplení. Eurookna jsou z ekologického materiálu a mají dlouhou životnost díky kvalitní povrchové úpravě a snadné údržbě.

EUROOKNO IV78 hodnota okna: Uw:0,89 W/(m2.K) hodnota skla: Ug:0,7 W/(m2.K) stavební hloubka: 78 mm počet těsnění: 2 Dřevěná eurookna IV78 doporučujeme do objektů se standardním požadavkem na zateplení a zejména tam, kde je požadavek na „nadstandardní" rozměry. Jejich větší stavební hloubka (proti IV68) spolu s menší váhou 2skla (oproti 3sklu) je předurčena tam, kde jsou kladeny větší požadavky na konstrukční pevnost. Eurookna jsou z ekologického materiálu a mají dlouhou životnost díky kvalitní povrchové úpravě a snadné údržbě.

EUROOKNO IV92 hodnota okna: Uw:0,69 W/(m2.K) hodnota skla: Ug:0,5 W/(m2.K) stavební hloubka: 92 mm počet těsnění: 2 Tato eurookna jsou okna bez kompromisu. Doporučujeme pro pasivní stavby a velmi náročné zákazníky. Eurookna jsou z ekologického materiálu a mají dlouhou životnost díky kvalitní povrchové úpravě a snadné údržbě.